Promítání filmu Viliama Poltikoviče "Z temnoty duše...světlo" a následná beseda

Promítání filmu Viliama Poltikoviče "Z temnoty duše...světlo" a následná beseda

24
dub
2018
Promítání filmu Viliama Poltikoviče "Z temnoty duše...světlo" a následná beseda

24. duben 2018 18:30

Městské divadlo Zlín, Studio ZPromítání filmu Viliama Poltikoviče

Přihlášky, rezervace a informace na pokladně divadla, tel: 577 636 207, 737 227 856

 

 

Pojem a význam psychospirituální krize jsou široké veřejnosti téměř neznámé, často o nich neví ani ti, kteří ji prožívají. Ale počet lidí s touto zkušeností výrazně narůstá. Psychospirituální krize přichází náhle a nečekaně – daný člověk je ohromen i zmaten neobyčejnými prožitky. Má výrazné a překvapivé změny vnímání, vědomí, emocí, například opouští vědomím své tělo, má vnitřní vize, vnímá různá světla, energie ve svém těle i ve vesmíru, často má i neobvyklé tělesné prožitky.

 

To vše může být chvílemi i opojné, ale i dlouhodobě nepříjemné až nesnesitelné a člověk pak přestává fungovat v běžném životě, jeho okolí neví, co se s ním děje a problém se často a zbytečně řeší psychofarmaky a pobytem na psychiatrii.

 

O co se jedná a jak takovou zkušeností co nejlépe projít, nás ve filmu seznámí zkušení odborníci – Stanislav Grof, Michael Vančura, Milan Hrabánek a další. Se strhující upřímností se o svou zkušenost ve filmu podělí i lidé, kteří psychospirituální krizí prošli.

 

 

 

Viliam Poltikovič - český režisér a dokumentarista (nar. 28.2.1958 ve Znojmě). 

 

Studoval na Katedře dokumentární tvorby (1979 - 1984). Od srpna 1989 je na volné noze. V současné době žije v malé vesničce u Prahy. Před rokem 1989 točil filmy s psychologickou a sociologickou tématikou, po roce 1989 se zaměřuje na dokumentární filmy s převážně duchovní tématikou. 

Pracuje i jako kameraman, fotograf a píše knihy. Dosud natočil přes 150 filmů a pracuje zejména pro Českou televizi.

 

 

 

Režijní filmografie:

Z temnoty duše...světlo (2017)

Dalajláma v Buddhových stopách (2015)

Žijeme z energie, jsme energie (2015)

....a další

 

 Cena: 280 CZK
Arkána    |    Městské divadlo Zlín, Studio Z


O nás

arkana logoK otevření centra nás vedla touha nabídnout pod jednou střechou širokou škálu cvičení, přednášek, kurzů a seminářů umožňujících fyzický, duševní a duchovní rozvoj. Cílem je vytvořit takový program, který obohatí osobní život a přispěje k radosti, respektu a důvěře ve vlastní schopnosti a svět kolem nás.

Program centra není zaměřen jen jedním směrem. Přáli bychom si, aby zde každé nalezl to své…

Můžete si k nám přijít zacvičit jógu, meditovat, nebo si třeba poslechnout přednášku o zdraví či cestování. Připravujeme kurzy EFT, rodinné a systemické konstelace, semináře radikálního odpuštění, automatické kresby, starodávné havajské učení ho“oponopono atd.

Galerie

Spřátelené weby

ASOCIACE INSPIRÁLA

www.inspirala.cz

ONENESS CENTRUM RUSAVA

Kulturní a vzdělávací centrum v kopcích přírodní chráněné oblasti Rusava – www.onenesscentrum.cz

NAKLADATELSTVÍ EUGENIKA

Knihy na cestě za poznáním – www.eugenika.cz – www.eugenika.sk

VĚK VODNÁŘE

Inspirativní webové stránky naší spřátelené duše Danielky Pilařové, majitelky překladatelské agentury REDIGO a cvičitelky jógy na ostravsku – www.vekvodnare.cz

Číst dál